RELACJA z zawodów o “PUCHAR CZESZKI” 3.09.2016

 

Ahoj człowieki,
3 września w Czeszki Wakepark Gliwice odbyła się 3 już edycja zawodów "Puchar Czeszki". Event ściągnął zawodników z niemal całej Polski, a jego popularność rośnie z roku na rok. Frekwencja była na tyle wysoka, że zdecydowaliśmy się na zorganizowanie 5 osobnych kategorii: girls, boys, amator, ladies, pro. Zmagania raiderów o miejsce na pudłach trwały od 13:30 do 19:30 nie wliczając treningów. Poziom w każdej kategorii był bardzo wysoki, o czym wspominali również sami sędziowie oraz sami zawodnicy.
W kategorii dziewczynek triki z krawędzi to standard, z kickerów sypały się 3 i 5, nie wspominając o grabach.


Chłopcy w swojej kategorii pokazali, że starsi zawodnicy będą mieć niedługo duże problemy, aby stanąć na podium. Sypały się raley, backrolle, 5, 3, scarecrow'y.
Kategoria "amator" chyba została błędnie nazwana, bo rajderów w tej kategorii na pewno amatorami nie można było nazwać z krawędzi wchodziły double S, S to blind, back to blind, ts raley. Dużym chłopakom nie sprawiało problemów również latanie na switch. Na kickerach z ciekawszych rzeczy można było zobaczyć whirlybirdy, crowmoby, 5.
Panie pokazały, że niesłusznie stworzono im osobną kategorie, wyjaśniłyby nie jednego rajdera płci męskiej. Tricki mówią same za siebie Bck to blind, raley to blind, potężne Esy, Vulcany, na kickerach 5 oraz różnej maści graby to standard. 


Kategoria PRO to była czysta uczta dla oczu S to blind, vulcany, 90210, backmoby, back to blind. Chłopcy pchali wszystko, co mogli to blinda z kickerów, zgrabione crowmoby, mobydicki, 7, 5, whirlybirdy, a to wszystko na przepięknej stylówce. Mniej doświadczeni rajderzy mogli dużo podpatrzeć, zawodnicy z tej kategorii bardzo motywowali swoimi triczkami do dalszego progressu i dalszych często bolesnych treningów, widząc ich styl widać, że to się opłaca.

Patrząc i organizując zawoday o "Puchar Czeszek", już trzeci raz, możemy śmiało powiedzieć, że polski wakeboarding idzie w bardzo dobrym kierunku, poziom trików rośnie, rajderów jest coraz więcej, nasz ukochany sport robi się coraz popularniejszy, a nas to bardzo cieszy.

Dziękujemy jeszcze raz przede wszystkim zawodnikom za dobrą zabawę, sędziom za dobrą robotę, oraz partnerom i sponsorom, którzy w nas wierzą i wspierają

Źródło:  Takeawake.pl

Związek WakeboarduPegaz GoodboardsDobra DeskaCzarny GrońSHAUSHA Sport Club , follow. SesitecSesitec PolskaAwake Optic boarclothing.euWOPR Gliwice Wiewiórka Na DrzewieStreet SurferMardi GrasYOUCANWAKE.COMBasic Home ProductionsDzisiaj w Gliwicach,  Telewizja Imperium GliwiceViewpoint eXposure

Niedługo pełna galeria foto + Video edit od Basic Home Productions

Poniżej przedstawiamy wyniki:
GIRLS
1) Kołodziej Ksenia
2) Szpak Nadia
3) Gos Natalia
4) Kryk Hanna
BOYS
1) Sawicki Marcel
2) Kłaczyński Jeremiasz
3) Bohosiewicz Tomek
4) Dobosz Michał
AMATOR
1) Borowiak Rafał
2) Jąkalski Witold
3) Mazur Adrian
4) Śnieżek Mateusz
LADIES
1) Keller Sandra
2) Kolasińska Jagoda
3) Kwiatkowska Ola
4) Daniło Marta
PRO
1) Pieczonka Bartosz
2) Marona Filip
3) Sypień Olaf
4) Kuśnierz Marcin